باغ مدرسه (مدارس طبیعت)
  برگشت

باغ مدرسه یا مدارس طبیعت

 مدارس طبیعت یا همان باغ مدرسه را می‌توانیم به عنوان قطعه گم شده پازل آموزشی در دنیا معرفی کنیم. خوشبختانه حضور پررنگ چنین مدارسی در نقاط مختلف دنیا به ویژه ایران نشان دهنده رشد توانایی‌های اجتماعی نسل‌های آینده است. در حال حاضر کشورهای اروپایی و ایالت‌هایی از آمریکا و همینطور ژاپن و کره‌جنوبی به صورت جدی در حوزه مدارس طبیعت ورود پیدا کرده‌اند. البته برخی از آن ها چنین ساز و کاری را در دل سیستم آموزشی خودشان قرار داده‌اند. به نحوی که این کلاس‌ها همراه با دروس تئوری ارائه می‌شود. افزوده بر این بسیاری از دانشمندان مطرح چنین سازوکار آموزشی را به عنوان شاه کلید رشد جوامع آینده معرفی کرده‌اند و بر ضرورت تداوم آنها تاکید داشته‌اند.

 هم‌اکنون مدارس طبیعت به صورت تخصصی برای کودکان ۳ تا ۱۳ سال فعالیت می‌کنند. این بازه سنی دقیقا زمانی است که کودک شخصیت ابتدایی خودش را همراه با توانایی‌ها و استعدادهایی که می‌بایست، به دست می‌آورد.

مهم ترین اهدافی که مدارس طبیعت دنبال می کنند القای تجربه واقعی به کودکان می‌باشد. علم و زندگی دو مقوله گره خورده به هم هستند، برای پیشرفت نیاز است که هر دو رشد داده شوند تا بهترین بازخورد ها گرفته شود. کسب تجربه و علم همراه با شادی و سرگرمی چیزی است که هر کودکی را شیفته خودش می‌کند. مدرسه طبیعت در ایران با الگو گرفتن از نمونه‌های خارجی و موفق توسط دکتر عبدالحسین وهاب‌زاده تاسیس شده است.

                                                                                مریم حمزه نیسیانی - رئیس اداره نخبگان باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان


فایلهای پیوستی :

فایل مربوط به ' پیش دبستانی کارپ ریج ' را از اینجا دانلود کنید
فایل مربوط به ' باغ مدرسه یا مدارس طبیعت ' را از اینجا دانلود کنید
فایل مربوط به ' تصاویر ' را از اینجا دانلود کنید
فایل مربوط به ' تصاویر ' را از اینجا دانلود کنید
کد خبر:    2241
تاریخ درج خبر:    ۱۳۹۹/۰۳/۱۱- ۰۸:۲۷         تاریخ آخرین ویرایش خبر:    ۱۳۹۹/۰۳/۱۱- ۰۸:۴۹